در صورت‌ عدم‌ اجازه بازگشایی سالن‌ها، این اماکن آینده‌ای تاریک خواهند داشت

برگزار نشدنِ کنسرت‌های موسیقی در پی پاندمی ویروسِ کرونا، سبب شده است تا سالن «رویال آلبرت هال» که یکی از مهم‌‌ترین سالن‌های کنسرت در انگلستان (والبته جهان) است، در وضعیت «بحرانی» قرار گرفته و خواستار کمک مالی ۲۰میلیون  پوندی تا بتواند این سالن را در این دوران حفظ و نگهداری کند.

این سالن مستقل که در کنزینگتون لندن واقع شده است، درباره از دست دادن درآمد ۱۸ میلیون پوندی و همچنین ضرر۶.۵ میلیون پوندی استرداد بلیط‌های فروخته شده، گزارش می‌دهد و طی شش ماه از زمان تعطیل شدن آن،  ذخیره مالی خود را نیز به اتمام رسانده است.

بعد از این که گفته شد سالن رویال آلبرت هال مجاز به دریافت کمک مالی از بسته  حمایتی اضطراری۱.۵۷میلیارد پوندی دولت نیست، این سالن تقاضای وام کرده است که در صورت موافقت، در ماه دسامبر دریافت خواهد کرد.

به گزارش ایندیپندنت، تقاضای کمک مالی مردمی در حالی صورت می‌گیرد که این مکان سال آینده به یکصد و پنجاهمین  سالگرد تأسیس خود نزدیک می‌شود.

کریگ هاسل مدیرعامل رویال آلبرت هال در این باره گفته است: «با وجود این که این مکان توسط دولت با عنوان «جواهر تاج» شناخته می‌شود، اما در «وضعیت بحرانی شدید» قرار گرفته است. پس از شش ماه تعطیلی اجباری و از دست رفتن درآمد تقریبی ۱۸میلیون پوندی، ما همچنان واجد شرایط دریافت هیچ نوع کمک‌های مالی اضطراری از طرف دولت نیستیم. جدا از وام دولتی، که ممکن است محقق شود یا خیر، این شرایط ما را در وضعیت بحرانی شدید قرار داده است و هیچ راهی برای جبران درآمد ازدست رفته وجود ندارد.»

به گفته‌ی این مدیر، نگرانی‌ها درباره رویال آلبرت هال و سایر اماکن مستقل و سالن‌هایی که با بودجه غیر دولتی اداره می‌شوند، از «ماه‌ها قبل» آغاز شده است و این سالن در حال حاضر با «آینده تاریکی» روبه‌رو است.

«ما از ماه‌ها پیش نگرانی‌های خود را مبنی بر این که احتمالا سازمان‌های مستقل و بدون بودجه دولتی، (مانند رویال آلبرت هال) حمایت دولت را از دست می‌دهند، ابراز کردیم، مخصوصا درباره این مکان که توسط دولت به عنون جواهرتاج شناخته شده است و باید نجات داده شود.»

در حال حاضر نوازندگان، دوهفته پایانی اجراهای زنده پرامز (اجرای کلاسیک که هر تابستان در این سالن برگزار می‌شود) شبکه بی‌بی‌سی را در رویال آلبرت هال و بدون حضار در سالن برگزار می‌کنند. اجرای «شب آخر پرامز»  روز شنبه ۱۲ سپتامبر برگزار می‌شود.

«سر اندرو لوید وبر» همچنین به نمایندگان مجلس درباره وضعیت بخش هنر در بریتانیا شواهدی ارائه کرده و هشدار داده است که در صورت‌ عدم‌اجازه بازگشایی تئاترها، این اماکن به «نقطه جبران‌ناپذیر» نزدیک خواهند شد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست