سروش کوشان متولد پنجم تیر ماه سال 1368، کارشناس رشته گرافیک است. وی فراگیری موسیقی را از خردسالی، بلکه از 3 سالگی آغاز کرد و از سال 1376 به طور جدی آغاز و تعلیم  نمود.نوازندگی تمبک را نیز نزد استاد ارژنگ کامکار آغاز کرد و در ادامه از حضور اساتیدی چون بهمن رجبی و مهرداد اعرابی فرد بهره برد. او همچنین نزد اساتیدی چون احد فشی، غلامرضا رضایی، محمد صدری و امیر ماندی و … با آواز اصیل ایرانی و ردیف های آوازی و تکنیک‌های خوانندگی نیز آشنا شد.

سپس ساز دف را نزد استاد مهرداد کریم خاوری آغاز کرد و تکنیک نوازندگی ساز دف را نزد اساتیدی چون مسعود حبیبی، بیژن کامکار و  داود آزاد و … آموخت و در دوره های گروه نوازی این ساز نیز شرکت جست.

 

وی با گروههای مختلف موسیقی به عنوان خواننده و نوازنده سازهای کوبه ای (دف، تمبک، دایره، کوزه، دمام، کاخن، جیمبی، بندیر، داربوکا، دُهل و …) همکاری نمود.

 

شرکت در فستوال‌ها و جشنواره‌ها داخلی و خارجی:

جشنواره بین المللی  تئاتر عروسکی در سال 1393 بعنوان نوازنده موسیقی متن و صحنه، به کارگردانی جناب آقای رسول نجفیان، سرکارخانم مرضیه برومند.

 

جشنواره و فستیوال «ژوتم» فرانسه در تابستان سال 1397 با گروهی از هنرجویان خردسال خود، موفق به کسب رتبه اول در سه رده ارکستر کودکان، ارکستر ترکیبی و بهترین خواننده و همچنین کسب جایزه بزرگ جشنواره را هم بدست آوردند. و سروش کوشان نوازنده و سرپرست و تنظیم کننده سازهای کوبه‌ای این گروه بوده.

 

فستیوال «یورو فولک 2018» کشور بلغارستان با  گروه 32 نفره که زیر نظر یونسکو بوده، موفق به کسب مقام های مختلف و برتر این فستیوال گردیده و همچنین بعنوان نوازنده و خواننده و سرپرست و تنظیم کننده سازهای کوبه‌ای این گروه بوده.

 

مدارک هنری:

دارای مدرک مربی گری ساز دف از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

دارای مدرک مربی گری ساز تمبک از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

دارای مدرک مربی گری موسیقی کودک از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

عضو کانون مدرسان خانه موسیقی ایران می‌باشد.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست